سردرد شایع ترین بیماری در دنیا و مهم ترین عامل ناتوانی در سن زیر 50 سل بیان می شود

سردرد شایع ترین بیماری در دنیا و مهم ترین عامل ناتوانی در سن زیر 50 سل بیان می شود.

ششمین کنگره بین المللی سردرد از تاریخ 24 تا 26 مهر ماه در محل هتل کوثر اصفهان با حضور متخصصین مغز و اعصاب، داخلی، اعصاب و روان، زنان و طب فیزیکی برگزارگردید. که 5 امتیاز بازآموزی برای این گروه ها به همراه داشت.

در این رویداد بین المللی 300 نفر از پژوهشگران داخلی و متخصصانی از کشورهای امریکا و دانمارک، آخرین دستاوردهای نوین برای درمان سردرد و همچنین تازه ترین مطالب تشخیص و درمان انواع سردردها را ارائه کردند.

از مهم ترین محورهای این کنگره بین المللی سه روزه پیشگیری از میگرن، میگرن حاد، سردرد خوشه ای، سردرد جنسیت، اختلالات سردرد در کودکان و نوجوانان، ژنتیک و نشانگرهای زیستی اختلالات سردرد، بوده است.

برنامه با سخنرانی آقای دکتر خوروش (دبیر علمی کنگره) در خصوص "جایگاه داروهای ترکیبی در مدیریت درد" با همراهی جناب دکتر سعادت نیا (دبیر اجرایی کنگره) آغاز گردید. دبیر ششمین کنگره بین المللی سردرد در حاشیه برگزاری این کنگره در اصفهان، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز شاهد ارائه جدیدترین پژوهش‌ها و دستاوردهای حوزه پزشکی در زمینه سردرد هستیم. آقای دکتر خوروش بیان کرد: در این کنگره بین المللی 300 متخصص و پژوهشگر داخلی و خارجی حضور دارند که جدیدترین دستاوردهای پزشکی پیرامون درمان انواع سردرد را بررسی می‌کنند و با بیان اینکه تعداد بالایی مقاله علمی به این کنگره ارسال شده است، گفت: حدود 100 مقاله برگزیده در این کنگره ارائه می‌شود که مقالات برگزیده در پایگاه سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه می‌شود.

شرکت تچرا فارمد به منظور برداشت گامی در جهت این مهم، حامی برپایی همایش مذکور گردید و در این برنامه داروی اگزودیان بعنوان مسکن ترکیبی برای انواع سردرد ها و دردهای متوسط تا حاد معرفی گردید.

تهیه کننده: سرکار خانم عاطفه دارش