En فا
تماس با ما:88654273

اسپری بینی کلداماریس پروفیلاکتیک

اسپری بینی کلداماریس پروفیلاکتیک

     

 

 

    کلداماریس پروفیلاکتیک به منظور جلوگیری از خشک شدن مخاط بینی و مرطوب نگه داشتن آن مورد استفاده قرار میگیرد. این فرآورده از انتشار و تکثیر ویروسهای عامل سرماخوردگی در مخاط بینی جلوگیری میکند. کلداماریس پروفیلاکتیک برای گروه های سنی بالای یکسال مناسب است. خشکی والتهاب مخاط بینی میتواند ناشی از آلاینده های روتین در هوای تنفسی و یا حضور متناوب در محلهای پر تجمع با رطوبت کم مانند ماشین، قطار، هواپیما و یا محلهای بسته گرم با دستگاه های تهویه که خود موجب خشکی هوا میگردند، باشد. دو فاکتور مذکور -آلاینده های هوا و یا رطوبت کم هوای تنفسی- میتوانند منجر به خشکی مخاط بینی شوند. اگر چه عملکرد فیلتر گونه بینی، توانایی آن در به دام انداختن ذرات معلق (غبار، آلاینده ها، آلرژن ها، ...) در مجاری تنفسی، فقط در صورتی کارایی خواهد داشت که مخاط بینی سالم باشد و این عملکرد در حضور رطوبت کافی در مخاط بینی امکان پذیر خواهد بود. رطوبت فیزیولوژیک باعث تقویت توان طبیعی بدن در جلوگیری از نفوذ میکروب ها و ویروس ها بر طبق پروسه های طبیعی بدن میگردد.  علاوه بر آن کاراژلوز موجود در این ترکیب مانع از انتشار و ازدیاد ویروس سرماخوردگی در سطح مخاط بینی میگردد. کلداماریس فاقد هر گونه ماده نگهدارنده می باشد.

کلداماریس حاوی چیست؟

 کلداماریس یک محلول شفاف، بیرنگ، بی بو و ویسکوز میباشد که در بطریهای 20 میلی لیتری پر شده است.  هر سی سی از محلول حاوی 2/1 میلی گرم کاراژینان(کاراژلوز®) مي باشد کاراژلوز® یک پلیساکارید مشتق از جلب قرمز دریایی ميباشد که علیه ویروس های سرماخوردگي موثر است.

ویژگی های کلداماریس

 پس از مرطوب شدن مخاط بینی توسط کلداماریس، کاراژلوز باعث تشکیل یک غشاء مائی بر روي مخاط بینی ميگردد. این لایه غشائی، عملکرد حمایتی فیزیکی دارد.  یعنی این لایه غشاء بدون آنکه جذب شود مانند یک سد محافظ در برابر هر گونه عامل خارجی(گرد وغبار،ویروس ها، ... ) عمل می کند و غشاء مائی ماندگاری طولانی تری نسبت به رطوبت طبیعی مخاط بینی و یا آب نمک دارد، بدون آنکه به عملکرد طبیعی اپیتلیوم مخاط بینی آسیبی برساند و مانع از گسترش و انتشار ویروس سرماخوردگی در سطح مخاط می گردد.

موارد مصرف

  • کمک به کاهش علائم عفونت های ویروسی مجاری تنفسی. در صورتیکه این فرآورده در زمان مناسب و به میزان مناسب مصرف شود   می تواند باعث جلوگیری از انتشار ویروس سرماخوردگی در مخاط بینی گردد.
  • جلوگیری از خشک شدن مخاط بینی و مرطوبت نگه داشتن آن به ویژه قبل از آنکه خود فرد بخواهد وارد محیط های شلوغ و سربسته (مهمانی ها،جلسات، مراکز خرید، ...) شود.
  • کمک به کاهش علائم اختلالات ناشی از خشکی و التهاب مخاط بینی از جمله:رینیت حاد، انواع سینوزیت حاد التهابی، سندرم سیکا (به ویژه پس از رادیو تراپی که در این حالت، غدد ترشح کننده اشک و بزاق تخریب شده اند)، ماندن طولانی مدت در فضایی با رطوبت کم، پوشاندن و مرطوب سازی مخاط بینی بعنوان مثال پس از جراحی.

میزان مصرف و روش مصرف

  با توجه به نیاز هر فرد، این فرآورده باید چندین بار در روز در داخل هر مجراي بینی اسپري شود (احتمال سمیت به علت تعداد دوزهاي مصرف، غیر محتمل است). به منظور پیشگیري از سرماخوردگي بایستي 3 نوبت در روز و هر بار یک پاف در هر مجرای بینی اسپری شود.لازم به ذکرا ست که در صورت بروز علائم اولیه سرماخوردگی میزان مصرف ذکر شده باید افزایش یابد.

در آغاز استفاده از کلداماریس ابتدا سرپوش محافظ آن را خارج نمایید و سپس چند بار خارج از بینی اسپری نمائید تا فرآورده به صورت اسپری از آن خارج شود، در این صورت اسپری کلداماریس آماده مصرف می باشد.

در زمان اسپری نمودن تا حد امکان سعی کنید اسپری را عمودی نگاه دارید. در صورتیکه پمپ فرآورده دچار اختلال گردید آنرا به صورت عمودی نگه داشته و چند بار اسپری نمایید تا مشکل ان مرتفع گردد.

پس از استفاده کلداماریس مجدداً سرپوش محافظ را روی اسپری قرار دهید.

موارد منع مصرف

در صورت مشاهده بروز حساسیت به هریک از اجزای کلداماریس، از مصرف این فرآورده خودداری نمایید.

موارد احتیاط

کلداماریس یک فرآورده کاملا ایمن می باشد و بنابراین در صورت نیاز به مصرف طولانی مدت آن، بدون مشکل قابل مصرف است.

کلداماریس در خلال بارداری و شیردهی قابل استفاده است.

توجه نمایید که کلداماریس یک فرآورده دارویی نیست. در صورت ادامه علائم سرماخوردگی با پزشک مشورت نمایید.

به منظور رعایت موارد بهداشت فردی و جلوگیری از انتقال عوامل بیماریزا به سایر افراد خانواده، هر شیشه اسپری کلداماریس باید فقط توسط یک نفر استفاده شود و برای هر فرد یک اسپری مجزا تهیه شود.

بدلیل وجود فیلتر خاص در اسپری کلداماریس، این فراورده پس از باز شدن و تکرر مصرف استریل باقی می ماند و تا انقضاء تاریخ مصرف قابل استفاده و نگهداری می باشد.

فراورده را دور از دسترس کودکان نگهداری نمایید.

بسته بندی

بطری افشانه ای حاوی 20 میلی لیتر، هر پاف معادل 0/14 میلی لیتر است.

شرایط نگهداری

فراورده  را دور از نور و در دمای کمتر از 25 درجه سانتیگراد نگهداری نمایید.

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

سوال امنیتی : مجموع دو عدد 1 و 5